تلفن تماس : 82233260

الویت های مجلس یازدهم :آسیب‌های اجتماعی و اقتصاد


08 خرداد 1399 113 بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین به نقل از خبرگزاری مهر، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: شرایط کشور به لحاظ آسیب‌های اجتماعی و مولفه‌های اقتصادی در وضعیت خطرناکی است و مجلس باید به این موارد ورود کند.

علی جدی منتخب مردم شیروان گفت: کسانی که در هیئت رئیسه انتخاب می‌شوند ، از بالا به پایین به نمایندگان نگاه نکنند. مجلس به دلیل عملکرد گذشته از رأس امور پایین آمده است.

منتخب مردم شیروان در مجلس یازدهم با بیان اینکه چشم امید مردم به مجلس یازدهم است، گفت: انتظار داریم هیئت رئیسه مجلس یازدهم مجلس را به جایگاه واقعی خودش برگرداند.

ایشان در ادامه گفت : ما وارد چهل سال دوم انقلاب شده ایم. باید مجلس در حوزه شفافیت پیشتاز باشد چرا که یکی از مشکلات کشور همین عدم شفافیت است.

همچنین سارا فلاحی منتخب مردم ایلام در مجلس یازدهم گفت: ما در یکی از مهم‌ترین برهه‌های تاریخ قرار داریم و مجلس یازدهم می‌تواند در جایگاه خوبی قرار بگیرد. این مجلس حتماً باید گفتمان انقلابی گری را در اولویت قرار دهد.

فلاحی افزود: بنده معتقدم ریاست مجلس یک پُست نیست بلکه یک فرد هماهنگ کننده است که باید جایگاه مجلس و شأن نمایندگان را بالا ببرد. در مجلس کسی از کسی نماینده‌تر نیست و کسی که آن بالا می‌نشیند نباید نگاهی از بالا به پایین داشته باشد.

وی تاکید کرد : در مجلس بانوانی هستند که اقتدار و توانایی لازم برای حضور در هیئت رئیسه را دارند و این نماد توسعه و ترقی جامعه است.

همچنین اقبال شاکری منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم نیز گفت: با توجه به منابع طبیعی و نیروی انسانی که در کشور داریم ، می‌توانیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم.

ایشان افزود: این مجلس ، عصاره خواسته‌های مردم است و لاجرم باید شفاف و فساد ستیز شود و برای تحقق خواسته‌ها و مطالبات مردم باید یک هیئت رئیسه قدرتمند داشته باشیم.

شاکری در ادامه گفت: مردم ما امروز مجلسی سلیمانی می‌خواهند و این مجلس می‌تواند چنین باشد.

شجاعی منتخب مردم ابهر در مجلس یازدهم گفت: قرار بر این شد که اعضای هیئت اجرایی فراکسیون، حمایتی از هیچ‌کدام از افرادی که برای هیئت رئیسه اعلام آمادگی کردند نداشته باشند.

وی گفت: هیئت رئیسه و رئیس مجلس باید نظارت داشته باشند تا مجدد شأن و جایگاه مجلس به رأس امور برگردد.

شجاعی تاکید کرد: در دولت رئیس و مرئوس وجود دارد، اما در مجلس رئیس مجلس نماد هویت ۲۹۰ نفر نماینده است و باید بتواند در راستای جلب نظر نمایندگان کوشا باشد.

منتخب مردم ابهر در مجلس یازدهم گفت: هیئت رئیسه باید بتواند رابطه دولت و مجلس را در خوف و رجا قرار دهد تا همکاری‌های لازم بین این دو قوه انجام شود.

همچنین مصری ، منتخب مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم ، گفت: شفافیت ، یکی از کارهای لازم در مجلس است و نظارت بر نمایندگان باید در طول ۴ سال فعالیت مجلس شورای اسلامی باشد و نه در پایان دوره.

در ادامه علیرضا زاکانی ، منتخب مردم قم در مجلس یازدهم نیز، گفت: به اعتقاد من حال مردم خوب نیست چرا که ناکارآمدی در سه قوه موج می زند.

وی گفت: اگر مجلس بتواند رسالت خود را انجام دهد ، روزبه‌روز شرایط بهتری خواهیم داشت و بالعکس.

نظرات کاربران 0 نظر