تلفن تماس : 82233260

تشدید مبارزه با قاچاق در دستور کار مرزبانان


11 اردیبهشت 1398 859 بازدید

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه تشدید مبارزه با قاچاق در دستور کار مرزبانان است، گفت: آشنایی مرزنشینان با قوانین و مقررات مرزی برای کاهش جرایم یک ضرورت است.

به گزارش ایسنا سردار قاسم رضایی در همایش معاونان، فرماندهان استان‌های مرزی، مراکز آموزش، فرماندهان‌ هنگ‌ها و پایگاه‌های دریابانی با بیان اینکه شهدای مرزی ما مظلوم هستند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمایشات گوهرباری در خصوص مرزبانان و شهدای مرزی داشتند که این نشان از جایگاه ویژه مرز در کشور دارد.

وی در ادامه رعایت آیین‌نامه انضباطی را مهم دانست و تصریح کرد: آیین‌نامه انضباطی، رساله مهم نیروهای مسلح است که به تصویب فرمانده معظم کل قوا رسیده است و مطالعه و اجرای آن باید به‌طور ویژه در دستور کار فرماندهان باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای اجباری و الهی است که باید علاوه بر ایجاد بسترهای مناسب این موضوع در مرزها، آن را جاری نیز کنیم.

وی با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه نیروی انتظامی با پدیده شوم قاچاق اظهارکرد: باید با روحیه انقلابی به‌طور جد برای مبارزه با این پدیده قدم برداریم و به تشدید مبارزه با قاچاق در مرزهای کشور بپردازیم.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: عزت مرزهای کشور در گرو اقدامات و عملکرد مرزبانان برای حفظ کیان این آب و خاک است چرا که مرز از جایگاه ملی و ویژه‌ای برخوردار است.

رضایی با بیان رویکرد نظامی، دفاعی، امنیتی و اجتماعی مرزبانان در مرزها گفت: این رویکرد باید در تفکرات مرزبانان جاری شود و طرح‌ریزی و سناریوهای عملیاتی باید بر این اساس در مرزها میدانی و اجرایی شود.

وی اشراف اطلاعاتی را مهم قلمداد و اظهارکرد: لازمه تأمین و پایداری امنیت در مرزها، داشتن اشراف اطلاعاتی بر منطقه و حوزه استحفاظی است که باید در این زمینه برآوردهای اطلاعاتی و طرح‌ریزی‌ها را افزایش دهیم.

فرمانده مرزبانی ناجا یکی از مهمترین برنامه‌های معاونت اجتماعی در سال جاری را تشریح کرد و گفت: آشنایی مرزنشینان با قوانین و مقررات مرزی برای کاهش جرایم یک ضرورت است که باید در این زمینه اقدامات موثرتری پیش‌بینی شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رضایی تعامل را اصلی اساسی در مرزبانی دانست و گفت: با کشورهای همسایه در چارچوب روابط دیپلماسی تعامل و بر ارتقای این امر اهتمام ویژه داشته باشید.

منبع: ایسنا

 

نظرات کاربران 0 نظر