تلفن تماس : 82233260

تهران می‌تواند چشمش را بر موادمخدر ارسالی به اروپا ببندد


22 اردیبهشت 1398 666 بازدید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر چشم خود را به روی حجم مهاجرین خواستار حضور در اروپا و مواد مخدر ارسالی به آنجا ببندیم هزینه‌های زیادی را آنها باید بدهند. 

سیدحسین نقوی‌حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در خصوص مهاجران افغانستانی ساکن در جمهوری اسلامی گفت:‌ ایران خدمات بسیار ارزنده‌ای را به جامعه جهانی داشته است که به لحاظ پذیرش مهاجرین افغانستانی در ایران می‌توان به آن اشاره کرد.

وی افزود: عزیزان مهاجر افغانستانی سال‌هاست که در ایران زندگی می‌کنند و بیش از 3 میلیون نفر از آنها از امکانات و ظرفیت‌های کشور استفاده می‌کنند اما متأسفانه کمیساریای عالی سازمان ملل هیچ خدمت و جبرانی را در قبال این حضور انجام نمی‌دهد و ملت ایران همه این هزینه‌ها را تقبل کرده است.

وی افزود: از نظر جمهوری اسلامی ایران خدمات‌دهی به مهاجران افغانستانی کاملا با افتخار صورت می‌گیرد زیرا آنها مسلمان بوده و تاریخ و فرهنگ مشترک با آنها داریم ضمن اینکه مهاجرین افغانستانی هم به عنوان شهروند ایرانی زندگی کرده اشتغال، بهداشت،‌درمان و آموزش دارند و آنها به مانند دیگر مردم ما از این امکانات و خدمات استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از خدماتی که جمهوری اسلامی ایران به جامعه بین‌المللی کرده است مربوط به مبارزه با قاچاق موادمخدر است که ایران تمامی هزینه‌های این موضوع را پرداخت می‌کند و جامعه جهانی از آن سود می‌برد در حالی که ایران می‌توانست چشم خود را بر این موضوع ببندد و موادمخدر به اروپا رفته و آنها هزینه این کار را بدهند.

نماینده مردم ورامین در مجلس اظهار داشت:‌اظهارات آقای عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه به  این دلیل و منظور  بیان شده است که این خدمات از سوی ایران به جامعه جهانی داده می‌شود و اگر آنها بخواهند با جمهوری اسلامی اینگونه برخورد کنند ما این خدمات را نمی‌دهیم اما متأسفانه انعکاس آن در داخل کشور به شکل دیگری بوده است ولی نباید زحمات جمهوری اسلامی ایران در پذیرش و استقبال پذیرایی و میهمان‌نوازی نسبت به مهاجرین افغانستانی نادیده گرفته شود و یا دچار خدشه شود.

وی تصریح کرد: نحوه بیان عراقچی در خصوص مهاجران افغانستانی ساکن در ایران خوب نبوده و یا انعکاس خوبی در رسانه‌ها پیدا نکرده است و مراد، منظور و نیت اصلی این حرف آن نبوده است که خدایی ناکرده بی‌احترامی به مهاجرین افغانستانی حاضر در ایران شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «به جای اخراج افغانستانی ها آقازاده ها را به کشور برگردانید» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

 

منبع: فارس 98.02.20

نظرات کاربران 0 نظر