حل آسیب‌های اجتماعی نیازمند مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد


02 اسفند 1399 88 بازدید

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یاریگران زندگی به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی، حل آسیب‌های اجتماعی را نیازمند مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در کنار دولت خواند.

احمد برادران در جلسه کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد شورا با بیان اینکه تشکل‌های مردم‌نهاد، پیش‌قراولان حوزه اجتماعی هستند، گفت: هر جا امور به دست مردم بوده، موفقیت‌های بیشتری به دست آمده است.

 

وی در ادامه گفت : رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیما با تهیه و پخش برنامه‌های مرتبط و دستگاه‌های آموزشی همچون آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها از طریق شبکه‌ها و نرم‌افزارهای مورداستفاده می‌توانند مطالب پیشگیرانه را به جامعه مخاطب هدف منتقل کنند.

 

معاون استاندار با تاکید بر اینکه حل آسیب‌های اجتماعی، مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد را در کنار دولت می‌طلبد، تصریح کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند در عرصه حل آسیب‌های اجتماعی ورود کند؛ لذا کمک سازمان‌های مردم‌نهاد لازم و ضروری است .برادران خاطرنشان کرد: پیشنهاد تشکیل خانه سمن‌ها در نخستین نشست مورد بررسی و سپس در دستور کار اجرایی قرار خواهد گرفت.

 

سازمان‌های مردم‌نهاد از ارکان مهم کاهش آسیب اعتیاد هستند

همچنین سعید آیتی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در این جلسه، سازمان‌های مردم‌نهاد را از ارکان مهم در کاهش آسیب اعتیاد در جامعه خواند و گفت: به دلیل شرایط حاصل از کرونا و به‌وجود آمدن محدودیت‌ها، عمده فعالیت‌ها به سمت فضای مجازی رفته است و در این میان، سازمان‌های مردم‌نهاد توانسته‌اند به نحو شایسته در بستر فضای مجازی در امر آگاه‌سازی و پیشبرد اهداف خود اقدام کنند.

 

آیتی افزود: برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد بلندمدت می‌باشند و اجرای آن‌ها نیازمند همراهی ساز‌مان‌های مردم‌نهاد و مشارکت مردم است.

 

دبیر شورا یادآور شد: سمن‌ها نسبت به آگاه‌سازی و حساس‌سازی جامعه می‌توانند نقش برجسته‌ای داشته باشند، زیرا دولت به تنهایی نمی‌تواند در مبارزه موفق شود.

 

آیتی گفت: انتظار می‌رود با توجه به کم برخورداری بعضی از مناطق شهری و روستایی از فضای مجازی، سمن‌ها در امر آگاهسازی و پیشگیری از اعتیاد؛ وظیفه خود را انجام دهند.

 

 

 

نظرات کاربران 0 نظر