تلفن تماس : 82233260

دستگاه‌های فرهنگی ، مبارزه با مواد مخدر را در اولویت قرار دهند.


09 خرداد 1399 385 بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین به نقل از ایسنا ،معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و فعال نمودن سازمانهای مردم نهاد در امر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

علی مصطفوی ، در اولین جلسه کمیته مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد مبارزه با مواد مخدر در سال جاری که امروز در استانداری برگزار شد، گفت: با اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و فعال نمودن سازمانهای مردم نهاد ، مردم نسبت به موضوع حساس شده و نقش اساسی را در مقابله و مبارزه با این پدیده شوم اجتماعی ایفا می کنند.

وی افزود: اعتیاد به مواد مخدر یکی از آسیب های اجتماعی هر جامعه ای است و برای مبارزه، درمان و همچنین پیشگیری از این بلای خانمان سوز بعد از انقلاب اقدامات خوبی صورت گرفته که در این خصوص پیشگیری بهترین راه برای مقابله با این آسیب اجتماعی است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در ادامه با بیان اینکه در بحث پیشگیری از ابتلا به موادمخدر، اقدامات فرهنگی موثر و ضروری هستند از متولیان و دستگاه‌های فرهنگی خواست اولویت کاری خود را امسال در این خصوص و برای مبارزه با این پدیده خانمان سوز طراحی و برنامه ریزی نمایند.

مصطفوی با بیان اینکه آذربایجان غربی به لحاظ مرزی بودن بیشتر در معرض این آسیب قرار دارد، افزود: علی رغم تلاش‌های نیروهای امنیتی، ارتشی و قضایی، همچنان در معرض خطر این آسیب هستیم و باید برای مبارزه با این امر بیش از پیش تلاش کرده و از پتانسیل و توان سازمان‌های مردم نهاد و تشکل های غیردولتی بهره بگیریم.

وی همچنان بر آموزش و افزایش آگاهی های مردم در خصوص پدیده مواد مخدر تاکید کرد وگفت: خوشبختانه در این خصوص طرح یاریگران زندگی اجرا می‌شود و ضروری است آموزش و پرورش در این خصوص و برای آموزش بیشتر برنامه ریزی کند.

طباطبایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در این جلسه بر تخصصی نمودن سازمانهای مردم نهاد تاکید نمود و اظهار کرد: تخصصی نمودن سازمانهای مردم نهاد یکی از اهداف ما است تا بیش از پیش ، از توان و پتانسیل سازمانهای مردم نهاد بهره گرفته شود. وی بر لزوم شبکه سازی تخصصی سازمان های مردم نهاد ، جهت هماهنگی بیشتر بین سازمانهای مردم نهاد تاکید کرد.

نظرات کاربران 0 نظر