راه‌اندازی سامانه (تصمیم) برای کنترل و کاهش طلاق


09 شهریور 1399 44 بازدید

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یاریگران زندگی به نقل از فارس، فاطمه رضوان مدنی، سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به راه اندازی سامانه «تصمیم» در استان‌های کردستان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و منطقه کیش در روزهای سه شنبه ۲۸و چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه جاری،گفت: تمامی استان های کشور از خدمات این سامانه بهره مند شدند.

وی در ادامه گفت : دوره آموزشی دسترسی کارشناسان، روانشناسان و دفاتر خدمات پیشخوان دولت به سامانه تصمیم پیشگیری و کاهش طلاق ، در استان‌های کردستان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و منطقه کیش در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه جاری و با همکاری واحد فناوری سازمان بهزیستی کشور برگزار شده است.

 سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور افزود: این سامانه با هدف کنترل و کاهش طلاق از طریق افزایش نفوذ خدمات روان شناختی و ارایه خدمات یکپارچه در سراسر کشور و همچنین درراستای اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری مشترک با قوه قضاییه برای ارجاع متقاضیان طلاق به مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی تحت نظارت سازمان بهزیستی، راه اندازی شده است.

مدنی گفت: با راه اندازی این سامانه در استان‌های یاد شده، تمامی استان‌های کشور به سامانه تصمیم دسترسی پیدا کرده و می‌توانند از خدمات تخصصی بهره مند گردند.

وی تاکید کرد: متقاضیان طلاق ابتدا باید از طریق سایت زمان zaman.behzisti.net اقدام به ثبت نام و دریافت کد رهگیری کنند و سپس از طریق سامانه تصمیم خدمات ارزیابی چند بعدی تشخصی (غربالگری) و ارجاع به خدمات تخصصی روان شناختی با هدف کاهش اقدام به طلاق و در صورت بروز طلاق، کاهش عوارض آن را دریافت کنند.  

سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با آرزوی اینکه تلاش همه دست اندرکاران منجر به کاهش شیوع و عوارض این مشکل اجتماعی شود، تکمیل دسترسی همه آحاد جامعه به سامانه ها را گامی در جهت تسهیل برخورداری از خدمات تخصصی سازمان ارزیابی کرد.

 

 

نظرات کاربران 0 نظر