زن و مادر ستون خیمه خانواده


13 دی 1399 140 بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یاریگران زندگی به نقل از ایسنا، معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان این که در چهارچوب باورهای دینی و اسلامی و فرهنگ ارزنده ایرانی مان بر این باوریم که ستون خیمه خانواده زن و مادر است گفت: به تجربه ثابت شده است فرزندانی که در فضای آکنده از صفا و صمیمیت خانواده رشد می کنند، در حوزه اجتماعی نیز افراد موفق و مؤثرتری هستند.  

حسینعلی امیری در دیدار با فراکسیون زنان مجلس افزود: یکی از مهمترین ویژگی‌ها و امتیازات جامعه ایرانی اهمیت دادن به جایگاه خانواده است. خانواده اصلی است که در نظام دینی و جمهوری اسلامی و تاکید رهبران ما بر اهمیت آن بوده است.

وی در ادامه گفت : مجلس شورای اسلامی دارای قدرت قانونگذاری و نظارت است. قانون اساسی اختیارات خیلی زیادی به مجلس شورای اسلامی داده است و این که امام فرمودند که مجلس در رأس امور است واقعا مجلس در رأس امور است.

امیری افزود: هیات وزیران اساسا به نوعی با رأی مجلس مشروعیت پیدا می کند و در طول تشکیل دولت مجلس در حوزه وظایف نظارت دارد و تقنین بخش قابل توجهی از اختیارات و وظایفی است که مجلس شورای اسلامی دارد که انجام این وظایف و اختیارات می تواند مثمرثمر و گرهگشا باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: یکی از قدرت های مجلس که به آن کمتر توجه می شود قدرت فضاسازی مجلس است. تریبون مجلس بسیار مهم است و بخشی از ایجاد فرهنگ در جامعه از طریق همین تریبون مجلس اتفاق می افتد. مجلس و تربیون نمایندگان مجلس تنها تریبونی است که هیچ محدویتی برای هر نوع اظهارنظر نسبت به مسائل کشور وجود ندارد. نمایندگان در اظهارنظر در راستای وظایف قانونگذاری کاملا آزاد هستند. لذا تریبون مجلس می تواند بخشی از مسائل مربوط به حقوق زنان که ریشه فرهنگی دارد را اصلاح کند.

وی ضمن تاکید به دغدغه هائی که مطرح شد ادامه داد: بخشی از مشکلاتی که وجود دارد به خاطر مشغله خیلی زیادی است که بخش هایی از دولت به خصوص در شرایط تحریم و از سال گذشته هم کرونا به آن اضافه شده با آن مواجهه است. این مشکلات موجب شده که اولویت‌ها در کشور و در دولت در برخی موارد تغییر کند و پرداختن به بعضی از ضرورت‌ها در مقطع کوتاهی کمرنگ شود ؛ بنابراین بخشی از کارهای انجام نشده ناشی از این مشغله‌ها که شرایط محیطی و بیرونی تحمیل نموده است، می باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور یادآور شد: گمان نمی کنم کسی در دولت خواسته باشد در حوزه زنان و خانواده رویکردی غرب مآبانه داشته باشد و در این حوزه رویکرد توام با محوریت آموزه های اسلامی و فرهنگ ایرانی مان بارها در برنامه های دستگاه های متولی این امر متجلی شده است.

وی بر نگاه باورمند شخص رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید جهت انتصاب مدیران زن در راستای بهرهمندی همه جانبه از توانمندی آنها در فرآیند توسعه تاکید نمودند و افزودند: اگر وضعیت مطلوب در این حوزه محقق نشده، ریشه در مباحث فرهنگی دارد که باید به حل آن پرداخت و تریبون مجلس در این حوزه می تواند به خوبی نقش آفرین باشد.

امیری افزود: دولت ضمن ضرورت توجه به حضور زنان در حوزه اجتماعی و مدیریتی تاکید بر توجه به تحقق سیاست های ابلاغی رهبری در حوزه جمعیت و خانواده دارد.

در این نشست نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مباحثی پیرامون تکالیف دولت در حوزه زنان و خانواده ذیل سیاست های کلی جمعیت، سیاست های کلی خانواده و قانون برنامه ششم توسعه و ستاد ملی زن و خانواده ارائه نمودند و از معاون پارلمانی رئیس جمهور خواستند موارد مربوط به وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی مرتبط با حوزه زنان و خانواده را به دستگاه های ذی ربط ابلاغ نماید.

 

 

نظرات کاربران 0 نظر