سیگارکِشی (کَشی)


11 اسفند 1396 238 بازدید

فرمان‌های بِکِش بُکُش

1- سیگار نمی‌کشید؟ چی؟ حتما کتاب هم می‌خوانید! واقعا می‌خوانید؟ متاسفم... .

2- واقعا سیگار نمی‌کشید؟ چطور روی‌تان می‌شود سرتان را جلوی دوست و رفیق بلند کنید؟ چی؟ روی‌تان می‌شود؟ چی بگم والا!

3- حتما به این امید سیگار نمی‌کشید که روزی به مرگ طبیعی غزل خداحافظی را بخوانید. ها... ها... ها... (شکلک خنده و مسخره کردن) مگر می‌شود با وجود حوادث طبیعی و غیرطبیعی، بیماری‌ها و... به مرگ طبیعی رفت؟ چی؟ می‌شود؟ قبلا نمی‌شد ها!

4- اصلا خود شما تا حالا کسی را دیدید که سیگار نکشد وهمین جوری عمر طولانی کند تا اینکه بدون هیچ اتفاقی جهان را بدرود بگوید؟ چی؟ دیدین؟ ای بابا گیری کردیما!

5- از هرکسی بپرسید می‌گوید که من یک بابابزرگ سیگاری داشتم که تا صد سالگی سیگار می‌کشید و از ما هم سالم‌تر بود. چی؟ شما سراغ ندارید؟ بغل‌دستی‌تان چطور؟ چی؟ سراغ ندارد؟ گرفتار شدیما!

6- دیگر با شما غیرسیگاری‌ها کاری نداریم. آهای شمایی که سیگار‌می‌کشی، نمی‌کشی؟ بغل‌دستیت، بله شما. وقتی می‌کشی دودش را توی صورت دوست و یا بغل‌دستیت فوت کن. خیلی لذت‌بخش است. در محیط‌های دربسته مانند ماشین و اتاق سیگار دود کنید. وقتی دیگران سرفه می‌کنند، به آنها بخندید و به ایشان بفهمانید که چقدر لوس هستند.

7- لذت کشیدن سیگار را فقط سیگاری‌ها متوجه می‌شوند. پس وقت گرانبهای‌تان را برای توجیه کسانی تلف نکنید که ادای روشنفکران طبیعت دوست را درمی‌آورند و قصد شماتت شما را دارند. روشنفکری که سیگار نکشد روشنفکر نیست.

8- سعی کنید بهترین دوستان خود را هم سیگاری کنید. داشتن یک دوست پایه سیگاری، لذت سیگار کشیدن را صدچندان می‌کند. اگر ممانعت کرد آن‌قدر اورا بچه ننه، بچه مثبت و بووووووووق صدا کنید تا رگ غیرتش به‌جوش آید. حتی می‌توانید مدتی او را آدم حساب نکنید. پس یا سیگارکشی بیابید، یا سیگارکشی بسازید. این خودش نوعی تلافی هم هست. همان‌طور که یکی شما را سیگاری و مفلوک کرد شما هم به تلافی یکی دیگر را سیگاری و مثل خودتان بد‌بخت و ضعیف و مریض کنید تا دل‌تان خنک شود.

9- اگر کسی به شما گفت که چرا پول بی‌زبان را دود می‌کنید، جوری نگاهش کنید که آدرس خانه‌اش را گم کند. بعد در حالی که دنبال خانه‌اش می‌گردد، به او بگویید: «می‌بینم شما که سیگار نمی‌کشید الان ماشین بووووق سوار می‌شوید.» اگر دیدید که درآن هنگام کلید ماشین بووووق را درآورد و به شما نشان داد، سریعا محل را ترک کنید.

10- اصلا نگران شکل ظاهری‌تان نباشید. چه کسی گفته است که سیگار دندان‌ها را زرد و فاسد می‌کند. اتفاقا توی این فیلم‌ها نشان می‌دهد تمام آدم‌های خوش‌تیپ، سیگار می‌کشند و دندان‌های‌شان از من که سیگار نمی‌کشم سفیدتر است. چی؟ آنها را گریم کرده‌اند؟ خب اصلا گیریم گریم شده باشند و گیریم که دندان‌های‌تان زرد شود. مگر زرد رنگ بدی است؟ اصلا همه دندان‌های‌تان خراب بشود؟ چه اشکالی دارد؟ مگر کسی بدون دندان می‌میرد. می‌روید دندان مصنوعی می‌گذارید، کلاسش هم بیشتر است.

11- اگر سیگار چیز بدی بود، حتما جلوی تولیدش را می‌گرفتند و این همه کارخانه داخلی و خارجی، شبانه‌روز سیگار تولید نمی‌کردند. همان‌طور که مهمات و اسلحه درست می‌کنند و می‌گویند جنگ بد است.

12- آری سیگار چیز بدی است. پس هرچه زودتر بسوزانیدش تا از شرش خلاص شوید.

13- هیچ می‌دانید برای تهیه چوب کبریت، چقدر درخت باید قطع شود؟ پس برای کمک به طبیعت هم که شده سیگار بعدی را با سیگار قبلی روشن کنید.

14- متاسفانه تقلب و صنعت فوتوشاپ همه حقایق را تحت تاثیر خود قرار داده است. نمونه‌اش همین عکس ریه ‌ناسالمی را که روی پاکت سیگار چاپ کرده‌اند. تابلو است که فوتوشاپ است. سیگار نه‌تنها برای قلب و ریه ضرر ندارد، بلکه بسیار هم مفید است. زیرا باعث می‌شود دودی که با هر پُک به درون ریه می‌رود با آلودگی‌هایی که داخل ریه هستند ترکیب شده و با فوت بعدی از ریه خارج شوند. نهایتش هم ضرر داشته باشد. مگر چه می‌شود؟  فوقش سرطان ریه یا پروستات یا معده یا استخوان یا کبد یا طحال یا پوست می‌گیرید. یا فوق فوقش سکته قلبی و مغزی می‌کنید. نهایتش کلی درد و رنج می‌کشید و روزی هزار بار به دلیل آلام بیماری آرزوی مرگ می‌کنید. یه کم قوی باشید، آن‌قدر در برابر بیماری سوسول نباشید. آخر آخرش مردن است؛ همه یک روز می‌میرند، مرگ هم حق است.

علی خضری

نویسنده و طنزپرداز

نظرات کاربران 0 نظر