تلفن تماس : 82233260

فضاي اطلاعاتي مقابله با مواد مخدر در تهران رشد خوبي داشته است/ ظرفيت اسكان ١٨هزار معتاد در تهران


14 بهمن 1396 209 بازدید

رحماني فضلي در خصوص مقابله اطلاعاتي با موادمخدر در تهران گفت: با استفاده از روش اطلاعاتي در تهران توانستيم ٨٢درصد مقابله را با موضوع مواد مخدر داشته باشيم.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري شبستان، رحماني فضلي وزير كشور بعدازظهر امرود چهارشنبه(٤بهمن ماه) در مراسم ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران كه در سالن اجتماعات وزارت كشور برگزار شد با اشاره به اينكه جلسه امروز ما با شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان تهران بود اظهار داشت: باتوجه به اهميت اين موضوع ما سعي كرديم جلسه اي را برگزار كنيم تا دستگاه هاي مختلف مربوط با اين موضوع گزارشي را ارائه بدهند و ظرفيت هاي خود را معرفي كنند.

وي ادامه داد: ما در خصوص مواد مخدر بايد سه موضوع پيشگيري، مقابله و درمان را در نظر بگيريم، ابتداء مساله پيگيري براي ما اهميت دارد كه براي اين امر قرار شد در سازمان دهي سمن ها، انجيوها و خيرين فعاليت بيشتري داشته باشيم و براين اساس تعداد سمن ها را افزايش دهيم.

رحماني فضلي با اشاره به موضوع مقابله تاكيد كرد: در حوزه مقابله با موادمخدر در استان تهران از نظر اطلاعاتي كار خوبي انجام شده است و با استفاده از روش اطلاعاتي توانستيم ٨٢درصد مقابله را با موضوع مواد مخدر داشته باشيم، اين در حالي است كه فضاي اطلاعاتي مبارزه با موادمخدر در كشور ٦٠درصد است و اين نشانگر اين است كه از نظر فضاي اطلاعاتي توانستيم تسلط لازم را بروي موادمخدر داشته باشيم.

وي افزود: در بحث بنيان هاي اقتصادي نيز بايد بتوانيم ضربه هاي خوبي به كمك قوه قضائيه بر پيكر گردش اقتصادي موادمخدر وارد كنيم، امروز در حدود ٨هزار ميليارد گردش مالي از محل فروش موادمخدر در تهران حاصل مي شود كه بايد با اين موضوع مقابله شود، متاسفانه ما امروز با ١٠تا١٥ درصد گردش اقتصاي موادمخدر مقابله كرده ايم.

وزير كشور با بيان اينكه در حوزه درمان نيز در سال گذشته ظرفيت ٥٠٠نفر را داشتيم تصريح كرد: امروز خوشبختانه هشت هزار نفر به صورت دولتي و دوهزار نفر توسط بخش خصوصي ظرفيت درمان داريم، بدون آمار رسمي ما در حال حاضر در تهران ١٨هزار معتاد متهاجر داريم كه مكان هايي براي اسكان ها در نظر گرفته شده است، البته پنج هزار نفر متهاجر ديگر هم در تهران حضور دارند كه يا معتاد نيستند و يا بيماري هاي واگيردار دارند كه امكان اسكان آنها در ميلن معتادان وجود ندارد كه در تلاش هستيم براي اين افراد نيز شرايط اسكان را با كمك دستگاه مربوط و به خصوص شهرداري فراهم كنيم.

رحماني فضلي با بيان اينكه بحث آموزش نيز يك اصل مهم در مبارزه با موادمخدر است، ابراز داشت: براي بحث آموزش با كمك بخش فني و حرفه اي آموزش و پرورش و همچنين كمك بخش خصوصي اقداماتي انجام شده است.

وي اضافه كرد: طي يك طرح براي معتادان متهاجري كه به تهران مهاجرت كردند نيز اقداماتي صورت گرفته كه براساس آن پس از بازداشت يك فرد معتاد بعد از يك ماه سم زدايي و غربال گري اراد مهاجر به استان خود منتقل مي شوند، همچنين مقرر شد كه ستاد شوراي هماهنگي تهران ماهانه طي يك تقسيم كار استاني براي دستگاه هاي مختلف از نظر كمي و كيفي پيگيري هاي لازم انجام شود و اميد است با همكاري هم دستگاه ها در اين مسير موفق باشيم.

وزير كشور در پايان با اشاره به سه فاكتور مهم پيشگيري، مقابله و درمان در مبارزه با موادمخدر گفت: ما طي يك تصميم فرهنگي از سازمان تبليغات اسلامي خواسته ايم كه در مراكز مبارزه با اعتياد حضور بيابند و كار فرهنگي لازم را انجام دهند.

منبع: شبستان

نظرات کاربران 0 نظر