مجهز شدن مراکز ترک اعتیاد به وسایل ورزشی


02 اسفند 1399 83 بازدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یاریگران زندگی به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل، نقش ورزش را در پیشگیری از اعتیاد موثر خواند و از تجهیز مراکز ترک اعتیاد به وسایل ورزشی خبر داد. 

 

سجاد انوشیروانی در دیدار با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان که با محوریت «اجرای برنامه‌های ورزشی با هدف پیشگیری از اعتیاد و تجهیز وسایل ورزشی مرکز نگهداری درمان و کاهش آسیب اعتیاد و مراکز ترک اعتیاد» برگزار شد، گفت: در حوزه پیشگیری از اعتیاد و سلامت عموم مردم به خصوص افراد در معرض خطر، توجه به ورزش و فعالیت‌های ورزشی از راهکار‌های مهم است که باید توجه جدی به آن شود.

 

وی در خصوص تجهیز مراکز ترک اعتیاد به وسایل ورزشی افزود: ایجاد فضاهای ورزشی با زیرساخت‌های مناسب در این مراکز می‌تواند بیشترین تاثیر را بر افرادی که برای ترک اعتیاد به کمپ مراجعه کرده‌اند، داشته باشد و اداره کل ورزش و جوانان نیز در این زمینه، اقداماتی را در دست اقدام دارد.

 

همچنین بهنام بهشتی، دبیر شورا با بیان اینکه بیش از هزار جلد کتب، مقالات و مطالعات پژوهش در حوزه پیشگیری از مصرف موادمخدر در کتابخانه مرکزی اردبیل وجود دارد، گفت: این شورا از طرح‌های پژوهشی و برنامه‌های سازمان‌های مردم‌نهاد استان در امر پیشگیری از اعتیاد و نیز اجرای برنامه‌های نشاط آور در بین عموم مردم به ویژه در حوزه جوانان حمایت می‌کند.

 

وی همچنین با تاکید بر ایجاد فضاهای کسب‌وکار برای افراد بهبودیافته اضافه کرد: با حمایت خیرین استان، از کسب و کار بهبودیافتگان از اعتیاد حمایت می‌شود.

 

 

نظرات کاربران 0 نظر